پذیرش معماری در نیوزلند

بخش اول: اطلاعات کلی دانشگاه‌های نیوزلند

آیا قصد تحصیل در نیوزیلند را دارید؟ خب تصمیم درستی گرفته اید. چرا که این کشور از دانشگاه‌های مشهور، کیفیت بالای زندگی، اجتماعات متنوع، شهرهای پر جنب و جوش، مناظر طبیعی خیره کننده و دامنه بی نظیری از تفریحات فضای باز که همه در یک منطقه نسبتاً کم حجم وجود دارد. شهرهایی مانند آوکلند و ولینگتون کمبود فعالیت فرهنگی ندارند، در حالی که کسانی که اشتیاق زیادی به خارج از منزل دارند با طیف وسیعی از اراضی از جمله یخچالهای طبیعی، کوهها، جنگلهای بارانی و البته ساحلی فراوان روبرو می‌شوند. در نیوزیلند هشت دانشگاه وجود دارد که همه آنها در رتبه بندی‌های QS 2019 وجود دارند. سیستم آموزشی نیوزلند همچنین شامل 18 انستیتوی فناوری و پلی تکنیک است که دوره‌های حرفه ای با درجات و سطوح مختلف را با تمرکز بر مهارت‌های عملی و تجربه عملی ارائه می‌دهند. شاخص چارچوب کیفیتی نیوزیلند (NZQF) در قلب سیستم آموزش عالی نیوزلند است و از کیفیت بالای استانداردها اطمینان می‌دهد. بسیاری از دانشجویان خوشحال خواهند شد که بدانند اندازه کلاس در نیوزیلند اندک است، به این معنی که می‌توانید انتظار خوبی ارتباط استاد-دانشجو داشته باشید.

پایتخت: ولینگتون.
بزرگترین شهر: اوکلند (یک سوم شهروندان در اوکلند و اطراف آن زندگی می‌کنند).
تشکیل شده از دو جزیره “جزیره شمالی” و “جزیره جنوبی”.
جمعیت حدود 4.5 میلیون نفر.
مبلغ مورد نیاز برای هزینه‌های زندگی در هر سال: حداقل 10 هزار دلار آمریکا برای زندگی دانشجوییآ اما بنا به سبک زندگی هر شخص به احتمال زیاد هزینه نهایی بیشتر از این مقدار خواهد بود.

دانشگاه آوکلند (University of Auckland)

University of Auckland denies silencing staff who reported ...

دانشگاه آوکلند بزرگترین و بالاترین رتبه دانشگاه در نیوزیلند بوده و در 1883 تاسیس شده است. در حال حاضر، طبق رتبه QS 2019، رتبه 85 در جهان را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه از هشت دانشکده و شش پردیس دانشگاهی تشکیل شده است. در حال حاضر بیش از 40،000 دانشجو دارد. این دانشگاه در بزرگترین شهر نیوزلند واقع شده است و این باعث می‌شود که برای بسیاری از دانشجویان در سراسر جهان به یک انتخاب جذاب تبدیل شود.

دانشگاه اوتاگو (University of Otago)

University of Otago

دانشگاه اوتاگو، قدیمی‌ترین مؤسسه آموزش عالی نیوزلند، در سال 1869 تأسیس شده است و در رده بندی دانشگاه‌های جهانی QS 2019، با رتبه 175 در جهان قرار دارد. در حال حاضر حدود 20800 دانشجو را در چهار دانشکده خود یعنی علوم انسانی، دانشکده علوم، علوم بهداشت و تجارت) مشغول به تحصیل هستند. این دانشگاه در دنیدن واقع شده است که دومین شهر بزرگ در جزیره جنوبی محسوب می‌شود.

دانشگاه ویکتوریا ولینگتون (Victoria University of Wellington)

Laurie Cameron Scholarship at Victoria University of Wellington in ...

دانشگاه ویکتوریا ولینگتون با رتبه 221 در سطح جهانی  در 2019 است. در سال 1897 به عنوان کالج دانشگاه نیوزلند تأسیس شد و در سال 1961 به یک موسسه مستقل تبدیل شد. این دانشگاه در 9 دانشکده خود میزبان حدود 22000 دانشجو است. این دانشگاه به دلیل دارا بودن رشته‌های حقوق، علوم انسانی و برخی رشته‌های علمی‌بسیار شناخته شده است و طیف گسترده ای از دوره‌های علمی‌را نیز ارائه می‌دهد.

دانشگاه کانتربری (University of Canterbury)

همچنین در جزیره جنوبی، در بزرگترین جزیره شهر کریستچرچ، دانشگاه کانتربوری واقع شده که چهارمین دانشگاه برتر در نیوزیلند است و همچنین در رتبه 231 ام در جهان قرار دارد. در سال 1873 تأسیس شد. حدود 15000 دانشجو داشته و پذیرای دانشجویان در رشته‌هایی از جمله هنر، تجارت، مهندسی، هنرهای زیبا، جنگلداری  علوم بهداشتی، حقوق، موسیقی، کار اجتماعی، آسیب شناسی گفتار و زبان، علوم، مربیگری ورزشی و تدریس است.

دانشگاه وایکاتو (University of Waikato)

The University of Waikato

دانشگاه وایکاتو در سال 2019 با رتبه 274 م جهان قرار دارد که نسبت به سال گذشته 18 مکان دارد. این یکی از دانشگاه‌های برتر جوان در نیوزیلند است که در سال 1964 تأسیس شد و در شهرهای همیلتون و تاورانگا در جزیره شمالی واقع شده است. این دانشگاه حدود 12300 دانشجو دارد.

به علاوه، سه دانشگاه دیگر در نیوزیلند نظیر دانشگاه مسی (Massey University)، دانشگاه لینکلن (Lincoln University) و دانشگاه فناوری اوکلند (Auckland University of Technology)، همگی در بین 500 موسسه برتر جهان در رده بندی دانشگاه QS 2019 قرار گرفته اند.

بخش دوم: نحوه پذیرش و شرایط زندگی

بخش دوم: اطلاعات تکمیلی دانشگاه‌ها و نحوه پذیرش

سال تحصیلی برای آموزش عالی در نیوزلند از ماه مارس تا نوامبر برگزار می‌شود. با این حال، برخی از دوره‌ها برای دانشجویان ممکن است در ماه جولای شروع کنند. بیشتر دانشگاه‌های نیوزلند فقط دو ترم (ترم) دارند ، به استثناء دانشگاه ویکتوریا ولینگتون که دارای سه ترم است. متقاضیان پس از گذراندن سطح متوسطه معمولاً باید با گذراندن آزمون‌های IELTS یا TOEFL مهارت زبان انگلیسی را اثبات کنند. نیوزلند برنامه متمرکز دانشگاهی ندارد، بنابراین دانشجویان باید بر اساس شرایط مشخص شده در وب سایت رسمی‌هر دانشگاه، به طور جداگانه در دانشگاه مورد نظر خود اقدام کنند. مهلت این کار توسط هر موسسه تعیین شده است. پس از پذیرش و پرداخت هزینه‌ها، دانشگاه نامه پیشنهادی تأیید شده را برای شما ارسال می‌کند، که هنگام درخواست ویزای دانشجویی خود به آن نیاز دارید.

ویزای تحصیلی در نیوزیلند

شرایط ویزای دانشجویی نیوزلند شامل موارد زیر است:

  • اثبات آفر تحصیلی (پذیرش) در یک موسسه تأیید شده.
  • شواهدی از بودجه کافی برای تأمین هزینه‌های زندگی-تمکن مالی (حداقل 15000 دلار در هر سال).
  • پاسپورت و دو قطعه عکس پاسپورتی برای مراجعه حضوری و یا یک قطعه عکس پاسپورتی برای درخواست‌های آنلاین.
  • بیمه سلامت.
  • برای افراد زیر 18 سال نامه برای تضمین اسکان مناسب.
  • برای افراد بالای 17 سال، گواهی عدم سوء پیشینه (a police certificate of good character).
  • برای دوره‌های بیش از 12 ماه، گواهینامه پزشکی مربوط به بیماری سل.
  • درخواست ویزا از طریق نزدیکترین شعبه سازمان مهاجرت نیوزلند یا بصورت آنلاین انجام می‌شود. هزینه درخواست بسته به جایی که درخواست می‌کنید متفاوت است و درخواست آنلاین 10 درصد ارزان تر است.

هزینه‌ها و فاند

شهریه در نیوزیلند بسته به موسسه و رشته متفاوت است. براساس وب سایت رسمی‌تحصیل در نیوزلند، دانشجویان بین المللی برای شرکت در مقطع لیسانس می‌بایستی حدود 15 هزار تا 21 هزار دلار آمریکا در سال بپردازند. البته این هزینه در بعضی از رشته‌ها بیشتر نیز خواهد بود. همینطور برای مقطع کارشناسی ارشد، دانشجویان بین المللی می‌بایستی سالانه بین 18 هزار تا 25 هزار دلار امریکا و برای مقطع دکتری بین 5 تا 6 هزار دلار آمریکا (یکسان با دانشجویان بومی) بپردازند.بسته به دانشگاه ممکن است هزینه خدمات دانشجویان را نیز بپردازید.

هزینه‌های زندگی در نیوزلند تا حدودی ارزان تر از کشورهایی مانند ایالات متحده و انگلستان است اما نسبت به کشورهایی مانند چین یا هند گران تر است. وقتی برای ویزای دانشجویی خود درخواست می‌کنید، باید علاوه بر بودجه برای تأمین هزینه دوره خود و بلیط هواپیمایی برای بازگشت، ثابت کنید که حداقل مبلغ 15000 دلار در سال برای هزینه‌های زندگی دارید. با این حال ، مبلغ پیشنهادی برای بودجه برای هزینه‌های زندگی حدود 13 هزار تا 17 هزار دلار آمریکا در سال است. اگرچه ممکن است بسته به سبک زندگی و عادات خرج کردن خود نیاز به بودجه بیشتری داشته باشید.

مانند هر کشوری، برخی از شهرها مقرون به صرفه تر از سایر مناطق هستند. آوکلند و ولینگتون گرانترین شهرها برای زندگی در نیوزیلند هستند، با این حال طبق نظر سنجی Mercer’s این دو شهر از نیویورک و لندن مقرون به صرفه تر هستند. با این وجود هزینه برای اجاره خانه هفتگی حدود 135 تا 235 دلار و برای برای مواد غذایی حدود 70 تا 100 دلار هفتگی می‌بایستی در نظر گرفت.

نحوه اقامت می‌تواند در خوابگاه‌های دانشجویی واقع در دانشگاه، اجاره اقامتگاه خصوصی و یا اقامتگاه‌های خانگی است که در آن شما با یک خانواده محلی زندگی می‌کنید که اجاره خانه شامل وعده‌های غذایی نیز است. اقامتگاه‌های خانگی می‌تواند یک روش مناسب برای تمرین زبان انگلیسی باشد و تجربه ای است برای فراگیری و کسب فرهنگ محلی و روش زندگی.

بورس‌های تحصیلی گوناگونی برای حمایت از کسانی که می‌خواهند در نیوزیلند تحصیل کنند ارائه می‌شود. ویزای دانشجویی شما به شما امکان می‌دهد تا حداکثر 20 ساعت در هفته در طول ترم و کار تمام وقت در طول تعطیلی کار کنید. ساعات کار برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد (برپایه تحقیق) و مقطع دکتری نا محدود است.

برای مشاهده لیست دانشگاه‌های نیوزلند مورد تائید وزارت علوم در سال 2020-2021 کلیک کنید.