پذیرش معماری در آلمان

اطلاعات عمومی‌دانشگاه‌های آلمان

آلمان چهارمین مقصد محبوب در بین دانشجویان بین المللی در جهان است. بیش از سیزده درصد دانشجویان در سال 2018 از سراسر جهان دانشگاه‌های آلمان را برای ادامه تحصیل برگزیده اند. آلمان مکانی جالب برای تحصیل است و مدارک دانشگاهی آلمان در سراسر جهان بسیار معتبر است. کیفیت تدریس و تحقیق در دانشگاه‌های آلمان دارای کیفیت بالایی بوده در بین بهترین‌های جهان رتبه بندی می‌شوند. طیف وسیعی از دوره‌های ارائه شده بین المللی در دانشگاه‌های آلمان وجود داشته و به شما این امکان را می‌دهد تا هر رشته تحصیلی که می‌خواهید را انتخاب کنید. بسیاری از دانشگاه‌ها با شرکت‌ها همکاری می‌کنند. بسیاری از برنامه‌ها مطالعات نظری و عملی را با هم ترکیب می‌کنند. این کار تا حد زیادی شروع کار حرفه ای شما را تسهیل خواهد کرد. در آلمان می‌توانید بیشترین استفاده را از توانایی‌های خود داشته باشید. می‌توانید پتانسیلهای فکری و مهارت‌های شخصی خود را آزادانه توسعه دهید. اگر می‌خواهید کارهای بزرگی را انجام دهید، عزم، انگیزه و تعهد لازم باری رسیدن به فرصتهای شغلی را پیدا خواهید کرد. در مقایسه با سایر کشورها، آلمان کشوری امن است. در شهر یا حومه شهر، روز یا شب، می‌توانید آزادانه حرکت کنید. آلمان ثبات اقتصادی و سیاسی را ارائه می‌دهد، و این باعث می‌شود مکانی ایده آل برای تحصیل برای شما باشد.

پایتخت: برلین.
بزرگترین شهر: برلین (برلین از قرن 15 میلادی در جامعه آلمان نقش مهمی‌ایفا کرده است).
جمعیت: 81 میلیون نفر. پس از روسیه دومین کشور بزرگ اروپا است.
هم مرزها با فرانسه، لهستان، جمهوری چک، دانمارک، هلند، لوکزامبورگ، بلژیک و اتریش.
مبلغ مورد نیاز برای هزینه‌های زندگی: حدود 10 هزار یورو (12 هزار دلار آمریکا) در سال.

از بین تمامی‌دانشگاه‌های آلمان، دانشگاه صنعتی مونیخ رتبه 61 را در جهان به خود اختصاص داده است. فراتر از آن، در هر شهر بزرگ آلمانی که فکر می‌کنید حداقل دارای یک دانشگاه در بین بهترین‌های جهان وجود دارد. در مجموع 13 دانشگاه آلمان جز 250 ربته برتر جهان و 30 مورد نیز در بین 500 رتبه برتر جهان قرار دارند. این امر آلمان را به خوبی در جمع مراکز آموزش عالی جهان مستقر می‌کند. علاوه بر دانشگاه‌های سطح جهانی، آلمان همچنین دارای کیفیت بالای زندگی، شهریه نسبتاً پایین دانشگاهی، برنامه‌های حمایتی و بورس یه‌های گسترده برای دانشجویان بین المللی و چشم انداز شایسته بعد از فارغ التحصیلی ارائه می‌دهد. بنابراین، به راحتی می‌توان فهمید که چرا سالانه بسیاری از افراد در آلمان تحصیل می‌کنند.

لیست دانشگاه‌های آلمان (Architecture / Built Environment) – برای مشاهده جزئیات برروی عنوان هر دانشگاه کلیک کنید (رتبه کشوری / رتبه جهانی).

برای مشاهده لیست دانشگاه‌های آلمان مورد تائید وزارت علوم در سال 2020-2021 کلیک کنید.